افغانستان

آغاز کار ساخت یک مرکز بزرگ علمی در ننگرهار

کار ساخت ساز یک مرکز بزرگ علمی، به سطح آسیا، به نام دارالعلوم اسلامی محمدیه در ننگرهار آغاز شده است.

کار ساخت ساز یک مرکز بزرگ علمی، به سطح آسیا، به نام دارالعلوم اسلامی محمدیه در ننگرهار آغاز شده است.
این پروژه به ابتکار یک بازرگان آغاز شده و در مدت پنج سال تکمیل خواهد شد.
سمیع الله حقانی، مسئول ساختمانی این مجتمع علمی، گفت: «به سطح منطقه یک مرکز بزرگ آموزشی است و با گذشت زمان ان‌شاءالله به سطح آسیا یک مرکز بزرگ آموزشی خواهد بود.»
حسن جان حقانی، مسئول برنامه‌های آموزشی این مجتمع علمی، گفت: «در نظر داریم تا از سه الی چهار هزار دانش‌آموز در تمامی بخش‌ها داشته باشیم.»
به گفته مسئولان، این مرکز در ۳۰ جریب زمین که در آن برای چهار هزار دانش‌آموز، ساختمان‌های مکتب، دانشگاه، شفاخانه و حوزه علمی در نظرگرفته شده ساخته خواهد شد.
در این مرکز علمی برای نزدیک به ۶۰۰ نفر زمینه کار فراهم شده است و باشندگان ننگرهار از آغاز ساخت و ساز آن ابراز خرسندی می‌کنند.
شاهد افغان، باشنده ننگرهار، گفت: «خیلی خرسند هستیم که وطن‌آباد می‌شود و خدمت دین و وطن است.»
حکیم الله، باشنده دیگر ننگرهار، گفت: «ما می‌خواهیم که در هر ولایت همین گونه مدرسه ساخته شود. هم دانشگاه است و هم مدرسه، هر دو مشترک‌اند.»
ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار، ایجاد چنین مرکزهای علمی را برای انکشاف علمی در کشور مهم می‌داند و برای تطبیق این مجتمع وعده همکاری می‌دهد.
قریشی بدلون، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ ننگرهار، گفت: «این گونه گام‌های مثبت برداشته شود، تا با آن فاصله میان مدرسه و مکتب کاهش یابد برای همین این گام برداشته شده است.»
بربنیاد اطلاعات مسئولان این مجتمع علمی، کار نخستین ساختمان این مرکز در حال تکمیل شدن است و در یک ماه آینده جریان آموزشی در آن آغاز خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *