اخبارافغانستان

سنگ تهداب پروژه رهایشی نیله‌باغ گذاشته شد

 

سنگ تهداب پروژۀ رهایشی نیله باغ دیروز نوزدهم ماه حمل سال ۱۴۰۳ از سوی ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء گذاشته شد. ملا برادر آخند آغاز پروژۀ رهایشی نیله باغ را یک گام مهم در آبادی کشور دانسته، گفت که امارت اسلامی افغانستان در کنار سایر زیربناها در تطبیق پروژه های ساختمانی گام های جدی برداشته که بخش دوم فاز اول کابل جدید و تعدادی پروژه‌های دیگر را می توان به عنوان نمونه یاد نمود.

معاون اقتصادی ریاست الوزراء وضعیت کنونی کشور را برای سرمایه گذاری مناسب توصیف نموده افزود، امارت

اسلامی افغانستان ضمن اینکه سکتور های صنعت، زراعت، برق و تجارت را رونق داده در پروژه های ساختمانی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز زمینه سرمایه گذاری را مساعد ساخته است.

ملا برادر آخند از اینکه کار عملی پروژه رهایشی نیله باغ از سوی کشور چین آغاز شده، تشکر و قدردانی نمود و از آنان خواست تا در مسایل مهم اتصال منطقوی به عنوان یک کشور همسایه خوب با افغانستان به طور مشترک کار کنند. معاون اقتصادی  ریاست الوزراء از حکومت و سرمایه‌ گذاران کشور چین خواست تا از فرصت‌های موجود برای سرمایه ‌گذاری در بخش‌های مختلف در افغانستان استفاده نمایند تا روابط اقتصادی و تجارتی بین کابل و بیجینگ گسترش یابد.

ملا برادر آخند از وزارت شهرسازی و مسکن و شاروالی کابل خواست تا به مشکلات ساختمانی در کابل نقطه پایان داده و اجازه. دهند که کار ساختمانی آغاز تا از یک سو زمینه کار به هموطنان فراهم شود و از سوی دیگر صنعت زیربنا توسعه یابد.

پروژه رهایشی نیله باغ به کمک بلاعوض چین ساخته می شود که حدود ۷۱ میلیون دالر هزینه دارد. در این پروژه ۱۴۰۰ اپارتمان مسکونی در ۵۶ بلاک ساخته می شود که تحت نظارت وزارت شهر سازی و مسکن امور ساختمانی پروژه یاد شده در مدت ۳ سال به پایه اکمال خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *