اخبارافغانستان

چگونگی پیشرفت کار پروژه تاپی در نشست  بین الوزارتی مورد بحث قرار گرفت

سرپرست وزارت معادن و پترولیم در نشست بین الوزراتی گفت پروژه تاپی نه تنها برای افغانستان بلکه برای همه کشور های دخیل اهمیت حیاتی دارد.

دفتر مطبوعاتی وزارت معادن و پترولیم دیروز با نشر این خبر گفته است: نشست بین‌الوزارتی جهت پیشبرد کارهای پروژه تاپی به ریاست شیخ‌ الحدیث شهاب‌الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم و اشتراک معینان و مسوولان وزارت های مالیه، عدلیه، خارجه، زراعت، آبیاری و مالداری، ادره ملی محیط زیست و د افغانستان بانک در مقر وزارت آن وزارت برگزارشد.

در این نشست سرپرست وزارت معادن و پترولیم گفت:

پروژه تاپی نه تنها برای افغانستان بلکه برای همه کشور های دخیل اهمیت حیاتی دارد. همچنان در رابطه به سرمایه گذاری پروژه، مساعد شدن زمینه کار برای افغانان و نیز از پیشرفت‌ های اخیر پروژه به‌ ویژه مسایل امنیتی تخنیکی و استملاک صحبت نمود.

رییس پروژه تاپی در رابطه به وضعیت کنونی پروژه معلومات مفصلی ارائه داشت و اشتراک کننده‌گان نشست، نظریات و پیشنهادهای شان را شریک نموده همچنان به منظور پیشبرد بهتر و اسرع امور پروژه متذکره خواهان ایجاد یک کمیته باصلاحیت وزارت ها و ادارات ذیربط گردیدند.

در پایان سرپرست وزارت از نظریات نیک اشتراک کننده گان بمنظور تطبیق پروژه متذکره قدر دانی کرده بر تداوم همکاری و هماهنگی وزارت ها و ادارات ذیربط تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *