افغانستان

آغاز فعالیت کمیته جلوگیری از آلودگی صوتی در ولایت بلخ

مسئولان محلی ولایت بلخ می گویند که کمیته جلوگیری از آلودگی صوتی به منظور تامین آرامش و راحتی روان شهروندان ایجاد و فعالیت اش آغاز نموده است.

مسئولان محلی ولایت بلخ می گویند که کمیته جلوگیری از آلودگی صوتی به منظور تامین آرامش و راحتی روان شهروندان ایجاد و فعالیت اش آغاز نموده است.

مولوی قدرت الله، آمر تنظیم مدیریت ترافیک ولایت بلخ و مسئول کمیته جلوگیری از آلودگی صوتی در این ولایت به رسانه ها گفت: « در پی شکایات مردم و نشر گزارش های رسانه‌ای در مورد افزایش آلودگی صوتی در شهر مزارشریف، رهبری حکومت محلی بلخ اقدام به ایجاد کمیته جلوگیری از آلودگی صوتی نموده است».

وی افزود که شماری از جوانان و شهروندان شهر مزارشریف صدای های عجیب، آزار دهنده و وحشتناک را بر وسایل نقلیه بخصوص موتورسکلیت ها نصب می کنند و این صدا ها روان مردم را آسیب می رساند و مخل آرامش جامعه می باشد.

به گفته وی تمامی وسایل نقلیه که صدای های غیر معیاری و استندرد تولید می کند را ضبط و اصلاح خواهند کرد و با جدیت تمام از آلودگی صوتی در ولایت بلخ جلوگیری می کنند.   مولوی قدرت الله می گوید که اعضای کمیته جلوگیری آلودگی صوتی از ادارات چون شهرداری، مقام ولایت، ریاست محیط زیست و مدیریت ترافیکی ولایت بلخ می باشد و طرزالعمل فعالیت این کمیته آماده و اجرایی شده است.

نامبرده اظهارداشت که کمیته جلوگیری آلودگی صوتی از طریق علما، شهرداری، وکلای گذر و بزرگان نواحی برای عموم مردم اطلاع رسانی و آگاهی دهی نموده و فعالیت ایست بازرسی ها و گشت زنی های ما برای برخورد با متخلفین آغاز گردیده است.

او می گوید تامین آرامش و راحتی روان مردم هدف اصلی کمیته جلوگیری آلودگی صوتی می باشد و تلاش و جدیت برای محو و نابود سازی آلودگی صوتی وجود دارد.

احمد پرویز نوابی، نماینده مقام ولایت در کمیته جلوگیری آلودگی صوتی می گوید که تعدادی از شهروندان با ایجاد تغییرات عمدی بر وسایل نقلیه سر و صدا های بلند و اذیت کننده را تولید می کند و هدف ما ممانعت از عملکرد چنین اشخاص می باشد.

وی اظهارداشت که بعضی از وسایل نقلیه، آب شیرین فروشی ها، فابریکه ها و اصناف دیگر در شهر مزارشریف سبب ایجاد‌ آلودگی صوتی هستند و با آغاز فعالیت کمیته جلوگیری از آلودگی صوتی مشکلات در این عرصه برطرف خواهد شد.

از سویی هم، شماری از شهروندان به خبرنگار آوا می گویند: صبح و‌ شب در خانه و بازار صداهای مختلف سبب آزار و اذیت مردم می شود و این صدا ها بیشتر از وسایل نقلیه و فروشنده های سیار تولید می گردد؛ آنان می افزایند که از ایجاد کمیته جلوگیری از آلودگی صوتی توسط حکومت‌ استقبال می کنند.

گفتنی است که آب فروشی های سیار، آیسکریم فروشی ها، موتور سواران و صدای بوق موتر ها عوامل آلودگی صوتی در شهر مزارشریف محسوب می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *