اخبارجهان

وزیر دفاع هند: برای کشتن تروریست‌ها وارد پاکستان می‌شویم

وزیر دفاع هند اعلام کرد، دهلی برای کشتن هر کسی که پس از تلاش برای حمله تروریستی در هند به پاکستان فرار کند، به این کشور وارد خواهد شد.

به گزارش رسانه‌ها، گفته‌های «راجنات سینگ» وزیر دفاع هند پس از آن مطرح شد که روزنامه گاردین چاپ انگلیس گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه دهلی ۲۰ نفر را در داخل خاک پاکستان از ۲۰۲۰ و به عنوان بخشی از طرحی گسترده‌تر برای حذف تروریست‌هایی که در خاک کشور خارجی ساکن هستند، از پای در آورده است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر دفاع هند همچنین گفت: اگر تروریست‌ها به پاکستان فرار کنند، ما برای کشتن آنها وارد این کشور می‌شویم.

وی در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: هند همچنان به دنبال حفظ روابط خوب با کشورهای همسایه است اما اگر کسی به هند بیاید و به دنبال انجام اقدامات تروریستی باشد، ما هم ساکت نمی‌نشینیم.

روابط بین دهلی‌نو و اسلام آباد از بمب گذاری انتحاری ۲۰۱۹ در کاروان نظامی هند در کشمیر که توسط شبه نظامیان مستقر در پاکستان رخ داد، بدتر شده است. این مسئله باعث شد تا دهلی‌نو یکسری حملات هوایی علیه یک پایگاه شبه نظامی در پاکستان انجام دهد.

اسلام آباد اوایل سال جاری میلادی گفته بود که شواهدی معتبر و مستدل دارد که جاسوس‌های هند دو نفر از شهروندان پاکستانی را در داخل خاک کشور کشتند.

هند نیز گفته که این پروپاگاندا دروغ و مخرب است.

گزارش روزنامه گاردین چند ماه پس از آن منتشر شد که کانادا و امریکا هند را به کشتن یا تلاش برای کشتن افرادی در دیگر کشورها متهم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *