سیاسی

استقبال مجاهد از نقش مثبت رسانه‌ها در پوشش اخراج مهاجرین

مسئولان در امارت اسلامی می‌گویند که رسانه‌ها در کشور نقش اساسی را در گردآوری و رساندن منظم کمک‌ها به مهاجرین اخراج شده از پاکستان بازی کرده‌اند.

مسئولان در امارت اسلامی می‌گویند که رسانه‌ها در کشور نقش اساسی را در گردآوری و رساندن منظم کمک‌ها به مهاجرین اخراج شده از پاکستان بازی کرده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی به طلوع‌نیوز می‌افزاید که به تصویر کشیدن خلا‌ها و مشکلاتی که مهاجرین تازه برگشته به آن روبه‌رو اند از سوی رسانه‌ها، بر روند کمک‌ها نظم بخشیده است.

سخنگوی امارت اسلامی، گفت: «رسانه‌های کشور ما بسیار به گونه‌ی مسئولانه موضوع مهاجرین را پی‌گیری کردند. تمامی تلویزیون‌های ما تمامی رسانه‌های ما و رادیوها هم در بخش جلب کمک‌ها بسیار کوشش کردند و در بخش سمع شکایات بسیار کوشش کردند و گزارش‌های خوب داشتند.»

وزارت اقتصاد که مسئولیت انسجام کمک‌های فوری به مهاجرین را به عهده دارد، تاکید می‌ورزد که در بخش‌های مختلف از جمله جلب و جذب کمک‌ها و اسکان  مهاجران در حال عملی‌سازی برنامه‌ها است.

عبداللطیف نظری، معین مسلکی وزارت اقتصاد، گفت: «کمیته‌های مختلفی که در این راستا تشکیل شده گام‌های مهمی را در جلب و جذب کمک‌ها و همچنین مسئله اسکان و سرپناه ونیز برنامه‌ی مهم برای ایجاد اشتغال، در بخش خصوصی و دولتی در ارتباط با ظرفیت‌های در بین مهاجرین عزیز مان وجود دارد، مورد توجه و دقت نظر مان قرار دارد.»

با این حال، برخی از آگاهان نیز نقش رسانه‌ها را در پیوند به پوشش لحظه به لحظه‌ی ورود مهاجران و همچنین انسجام کمک‌ها به آنان مهم و اثرگذار عنوان می‌کنند.

احمد فردوس بهگزین، آگاه مسایل اقتصادی، گفت: «از این‌که چطور مهاجران وارد خاک افغانستان می شوند، در چه حالتی هستند، چه می‌خورند و در چه وضعیت صحی قرار دارند، آیا خوب هستند ویا خیر همه را ما از برکت رسانه‌های کشور ما می‌توانیم آگاه شویم.»

مسئولان در امارت اسلامی با اشاره به موثریت کمک‌های نهادهای مددرسان و بازرگانان کشور برای مهاجران اخراج شده از پاکستان، از ایجاد دو حساب بانکی نیز خبر می‌دهند که از داخل و خارج از افغانستان کمک‌های نقدی در آن گردآوری می‌کنند.

یازده روز از آغاز اخراج مهاجران افغان از پاکستان می‌گذرد و بربنیاد آمارها تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار تن از بنادر مختلف به افغانستان برگشتانده شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *