گزارش

کار ساخت ۷۳۰ خانه‌ی مسکونی در مناطق زلزله‌زده‌ در هرات آغاز شد

مسئولان محلی در هرات، گفته که (یک‌شنبه، ۲۸ عقرب) کار ساخت ۷۳۰ خانه‌ی مسکونی را در سه روستای ولسوالی رباط‌سنگی این ولایت آغاز کرده اند.

 

مسئولان محلی در هرات، گفته که (یک‌شنبه، ۲۸ عقرب) کار ساخت ۷۳۰ خانه‌ی مسکونی را در سه روستای ولسوالی رباط‌سنگی این ولایت آغاز کرده اند.

احمدالله متقی، رئیس  اطلاعات‌وفرهنگ هرات و سخن‌گوی کمیسیون رسیدگی به زلزله‌زدگان این ولایت، در هنگام آغاز کار ساخت این خانه‌های مسکونی گفته است که این شمار خانه در ۴۵ روز ساخته و به زلزله‌زدگان توزیع می‌شود.

به گفته‌ی متقی، این خانه‌ها از سوی امارت اسلامی به هزینه‌ی ۴۰۰ میلیون افغانی ساخته می‌شود.

از سویی هم، شرف‌الدین مسلم، معین وزارت احیا و انکشاف دهات، می‌گوید امارت اسلامی به وعده‌هایی که به زلزله‌زدگان در هرات داده است، عمل می‌کند.

به گفته‌ی آقای مسلم،  آنان پس از ساخت خانه‌های مسکونی در مناطق زلزله‌زده، هم‌چنان کار بازسازی خانه‌های نیمه‌‌ویران را آغاز می‌کنند.

مسئولان، هم‌چنان می‌گویند که هم‌اکنون کار ساخت خانه‌های مسکونی در ۴۰ روستا در مناطق زلزله‌زده در هرات جریان دارد که کار هر خانه حدود ۱۸۰ هزار افغانی هزینه برمی‌دارد.

حکومت سرپرست در حالی کار ساخت ۷۳۰ خانه‌ی مسکونی را در مناطق زلزله‌زده در هرات آغاز کرده است که هفته‌ی گذشته نیز از آغاز کار ساخت ۶۵۰ خانه‌ی مسکونی در ولسوالی زنده‌جان این ولایت خبر داده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *