ورزش

      کمیته‌ی ملی المپیک و ورزش: با کم‌بود بودجه روبه‌رو هستیم

مسئولان ریاست عمومی کمیته‌ی ملی المپیک و ورزش، می‌گویند که کم‌بود بودجه بر شمار مسابقات داخلی و خارجی ورزش‌کاران اثر منفی داشته است و آن‌ها نتوانسته اند در شماری از مسابقات شرکت کنند و سهولت‌های لازم به آن‌ها فراهم نشده است.

مسئولان ریاست عمومی کمیته‌ی ملی المپیک و ورزش، می‌گویند که کم‌بود بودجه بر شمار مسابقات داخلی و خارجی ورزش‌کاران اثر منفی داشته است و آن‌ها نتوانسته اند در شماری از مسابقات شرکت کنند و سهولت‌های لازم به آن‌ها فراهم نشده است. عبدالودود حقانی، رییس عمومی کمیته‌ی ملی المپیک و ورزش، می‌گوید که در جریان یک سال گذشته، ۱۳ فدراسیون به دلیل کم‌بود بودجه نتوانسته اند مسابقات ملی را برگزار کنند.

او می‌افزاید: «بدبختانه یکی از مشکلات اقتصادی در سطح دولت و اداره‌ی ما است که نتوانستیم ۱۳ یا ۱۷ فدراسیون را مسابقات ملی شان را تنظیم کنیم. در جریان مسابقات، پیشنهاد پرداخت عصریه هم برای ورزش‌کاران منظور نشد.»

رییس عمومی کمیته‌ی ملی المپیک و ورزش، می‌افزاید که ورزش‌کاران در جریان یک سال پسین در ۳۵۸۶ مسابقه‌ی داخلی و ۴۹ مسابقه‌ی خارجی اشتراک کرده اند که ۱۵ سفر خارجی آن از سوی تیم ملی فوتبال و فوتسال بوده است.

از سویی هم، عبدالمومن راد، رییس عمومی ریاست ملی و مسلکی تربیت بدنی و ورزش، می‌گوید که مشکل کم‌بود بودجه و مشکلات ویزا سبب شده است که ورزش‌کاران نتوانند در شمار بسیاری از مسابقات خارجی اشتراک کنند.

او می‌افزاید: «در مسابقاتی که ما اشتراک کرده نتوانستیم، مشکل اصلی ویزا بود و بیش‌‌تر کشورها که در افغانستان سفارت ندارند، در آخرین لحظه‌ها ویزای شان به ما می‌رسد. بیش‌ترین مشکل بودجه است، از این که باید کمپ‌های تمرینی زیادی برگزار می‌شد، نشد.»

با این همه، الله‌محمد اتل مشوالی، سخن‌گوی کمیته‌ی ملی المپیک و ورزش، می‌گوید که برای بهترشدن فعالیت‌های بخش‌های ورزشی، تلاش‌هایی نیز در یک سال پسین از سوی این ریاست انجام شده است.

او می‌افزاید: «برای تشکیل تیم ملی فوتبال، در داخل کشور کمپ تمرینی ایجاد شده است، سرمربی تیم ملی فوتبال را جدیداً از کشور کویت و مجید مرتضایی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال از کشور ایران انتخاب کردیم.»

گفتنی است که ورزش‌کاران افغان در جریان مسابقات خارجی در جریان یک سال پسین، به دو مدال طلا، ۱۰ مدال نقره و ۱۰ مدال برنز، دست یافته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *