افغانستان

آغاز کار پروژه برق‌رسانی به ولسوالی صبری و یعقوبی در خوست

کار ساخت لین چهارونیم میگاوات برق وارداتی ولسوالی صبری و یعقوبی ولایت خوست آغاز شده است.

کار ساخت لین چهارونیم میگاوات برق وارداتی ولسوالی صبری و یعقوبی ولایت خوست آغاز شده است.

هزینه‌ی این پروژه نزدیک به ۱۵۹ میلیون افغانی گفته شده است که مقدار زیادی از این مبلغ را سراج الدین حقانی سرپرست وزارت امور داخله می‌پردازد.

مسوولان می‌گویند که با عملی شدن این پروژه،  ۲۵۰۰ خانواده‌ در این ولسوالی به برق دست‌رسی پیدا می‌کنند.

زین الله عابر، رییس دفتر سرپرست وزارت امور داخله، گفت: «در این پروژه شرکت برشنا هم سهم می‌گیرد و مصارف زیادش را خلیفه صاحب سراج الدین حقانی وزیر امور داخله می‌دهد.»

باشندگان محل از عملی شدن این پروژه خرسند استند و از حکومت سرپرست می‌خواهند که برای رساندن برق به مناطق دیگر این ولایت نیز توجه کند.

سیف الرحمن مظلوم، باشنده خوست، می‌گوید: «زیاد خوشحال استیم که مدت بیست سال برای بار نخست مراسم افتتاح برق برگزار می‌شود.»

حکمت، یکی دیگر از باشندگان خوست، می‌گوید: «این اقدام خوب است به همه مبارک می‌گویم و از همه کسانی که همکاری کردند، تشکری می‌کنم.»

همزمان با این، مسوولان ریاست برق ولایت خوست می‌گویند که تلاش‌ها برای تامین انرژی برق به دیگر مناطق این ولایت نیز آغاز شده است.

فولاد معاویه، رییس شرکت برشنا خوست، در این مراسم گفت: «ما برای این پروژه دیزاین کردیم و ما عملا در ساحه استیم تا حدی کار آن پیش رفته است و از شرکت برشنا نیز کمک خواستیم.»

قراراست کار این پروژه برق‌رسانی تا شش ماه تمکیل گردد.

ولسوالی صبری و یعقوبی در خوست در زمان حکومت پیشین گواه نبردهای شدیدی بود و به عملی‌سازی پروژه‌های انکشافی در این ولسوالی زیاد توجه نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *