گزارش

یک نمایشگاه محصولات زراعتی در کندز برگزار شد

یک نمایش‌گاه محصولات کشاورزی، در هم‌آهنگی ریاست زراعت، آبیاری و مالداری کندز و به هم‌کاری مؤسسه‌ی اجتماعی «راه نوین» در این ولایت برگزار شد.

 

یک نمایش‌گاه محصولات کشاورزی، در هم‌آهنگی ریاست زراعت، آبیاری و مالداری کندز و به هم‌کاری مؤسسه‌ی اجتماعی «راه نوین» در این ولایت برگزار شد.

در این نمایشگاه یک‌روزه که روز (پنج‌شنبه، ۳۰ سنبله) برگزار شده است، اشتراک‌کنندگان فرآورده‌های کشاورزی و لبنی شان را به نمایش گذاشته اند.

مسئولان ریاست زراعت کندز، می‌گویند که نمایش‌گاه محصولات کشاورزی به هدف پشتیبانی از کشاورزان و مال‌داران در این ولایت، برگزار شده است.

امان‌الله حسن، رییس زراعت کندز، می‌گوید: «امروز، این جا محصولات دهقانان و مال‌داران فروخته می‌شود. این بسیار مؤثر است که در بخش زراعت، مردم تشویق می‌شوند.»

در همین حال، شماری از اشتراک‌کنندگان در این نمایش‌گاه، با استقبال از برگزاری آن می‌گویند که برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها برای بازاریابی فرآورده‌های کشاورزی شان سودمند است. آن‌ها، می‌افزایند که برای رونق کاروبار شان، به پشتیبانی بیش‌تری نیاز دارند.

ملکه، باشنده‌ی کندز، می‌گوید که از روستای «دورمن» ولسوالی امام‌صاحب این ولایت، برای اشتراک در این نمایش‌گاه آمده است. او می‌افزاید این نخستین بار است که فرآورده‌های کشاورزی‌اش را در یک نمایش‌گاه، به نمایش گذاشته است.

ملکه، می‌گوید: «محصولات ما از قبیل لبنیات، سبزی و رب است که ما در خانه می‌سازیم و هم‌چنان صنایع دستی داریم که آن‌ها را به نمایش گذاشته‌ایم.»

از سوی دیگر، شماری از بازدیدکنندگان از نمایش‌گاه محصولات کشاورزی در کندز، می‌گویند این نخستین نمایش‌گاهی است که در سطح این ولایت برگزار شده است. آن‌ها، می‌افزایند که برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها برای رشد تولیدات وطنی سودمند است.

شفیق‌الله، بازدیدکننده از این نمایش‌گاه، می‌گوید: «محصولات و تولیدات وطن است. به این جا آمده‌ام که یک چیزی از این محصولات خریداری کنم.»

گفتنی است که در سال روان، کشاورزان در کندز به دلیل آفت‌های طبیعی، در بخش‌های مختلف کشاورزی زیان‌مند شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *