افغانستان

راه‌اندازی برنامه آنلاین کاریابی برای جوانان

وزارت اطلاعات و فرهنگ برنامه آنلاین را راه‌اندازی کرده که جوانان بر بنیاد شغل و تخصص شان از طریق انترنت کار پیدا می‌کنند.

 

وزارت اطلاعات و فرهنگ برنامه آنلاین را راه‌اندازی کرده که جوانان بر بنیاد شغل و تخصص شان از طریق انترنت کار پیدا می‌کنند.

به گفته این وزارت، برنامه کاریابی از هرات آغاز می‌شود و با پشتیبانی حکومت، در سراسر کشور گسترش می‌آبد.

محمد یونس راشد، معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، گفت: «مراکز آموزشی و ورکشاپ‌ها برای آموزش فریلانسنگ در افغانستان خصوصاً در ولایت‌هایی مثل هرات باید ایجاد گردد.»

نعیم الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، گفت: «همین مرکز ان‌شاءالله به زودترین فرصت و با بهترین امکانات مدرن روز، ان‌شاءالله در هرات باستان در دست‌رس جوانان قرار می‌گیرد.»

اسماعیل معظمی دانش‌آموخته کامپیوتر ساینس آغاز برنامه شغل آزاد در فضای آنلاین را یک گام مهم در زمینه فراهم شدن کار و کسب درآمد خوب به جوانان تحصیل کرده در کشور می‌داند.

اسماعیل معظمی گفت: «خیلی این فرصت می‌تواند خوب باشد، بلی علاقمند استم، چرا که نه. باید بتوانیم در این فضا به دیگران هم کمک کنیم که آنان نیز بتوانند در این محیط هم رشد کنند هم یک درآمد خوب ایجاد شود.»

وزارت اطلاعات و فرهنگ اطمینان می‌دهد که جلو هرگونه کلاه برداری و فریب کاری در برنامه شغل آزاد در فضای آنلاین گرفته می‌شود و جوانان با اطیمنان کار خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *