سخن انیس

چه کسانی آرامش مردم را برهم می‌زنند؟

افغانستان بیش از چهل سال است که آرامش نداشته و جنگ، خشونت، بمباران و انفجارات در این کشور آفت‌زده بیداد کرده است.

افغانستان بیش از چهل سال است که آرامش نداشته و جنگ، خشونت، بمباران و انفجارات در این کشور آفت‌زده بیداد کرده است.

کودتای هفت ثور، تهاجم روس‌ها، جنگ‌های تنظیمی و بالآخره تجاوز امریکا و ناتو، همه دوره‌هایی بودند که لبریز از جنگ، خشونت، قتل، چپاول و بیدادگری.

با پیروزی امارت اسلامی، وضعیت امنیتی در کشور بهبود یافت و نسبت به هر دوره‌یی آرامش و امنیت، افغانستان را در آغوش کشید و ملت افغانستان به نعمت صلح و ثبات، اخوت اسلامی و وحدت ملی دست یافتند.

اما این آرامش و اتحاد ملت، خار چشم دشمنان افغانستان شده است و حالا می‌خواهند که نعمت امنیت را از مردم بگیرند و ملت بیچاره افغانستان را یک‌بار دیگر بی‌چاره و بدبخت سازند.

ما در این روزها بازهم شاهد یک سلسله انفجارات در شهر کابل، مزار شریف و برخی از نقاط کشور استیم.

همه میدانند که برخی از گروهک‌های وارداتی و نیابتی به دستور استخبارات بیرونی می‌خواهند، آرامش را از مردم بگیرند و گل صلح و ثبات افغانستان را پامال اهداف خود، کشورهای بیگانه و قدرت‌های جهانی سازند.

افغانستان امروز در کنار آزادی، از آرامش خوبی برخوردار است، مردم با امیدواری‌ زیادی به طرف بازسازی و آبادانی در حرکت استند و شکوفایی و زیبایی وطن را در ذهن و ضمیر خویش مشق و تمرین می‌کنند.

اما متٲسفانه بدخواهان نمی‌خواهند که گل آرامی و آبادی در افغانستان، بیشتر شکوفا شود و ملت زجرکشیده این سرزمین به رفاه، رفعت و سعادت دست بیابند.

جای سوال است که چه کسانی آرامش مردم را برهم می‌زنند.

رُخ این پرسش، بیشتر به سوی نیروهای استخباراتی و کشفی کشور است و باید استخبارات و نیروهای امنیتی کشور در این مورد سریع عمل کنند و سرنخ این قضایا را پیدا نموده برای جلوگیری از تکرار چنین قضایا جدی‌تر باشند.

مردم افغانستان از نظام اسلامی که بیشتر از یک‌ونیم سال می‌شود، به فتح و پیروزی دست یافته و دستاوردهای فراوانی نیز داشته است، کاملاً راضی استند و از نظام خالص اسلامی خویش حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه می‌نمایند.

اما بر نظام و نیروهای کشفی و استخباراتی ما لازم است که غفلت نکرده، برای تٲمین امنیت شهروندان کشور بیشتر تلاش کنند و تشویش و نگرانی مردم را برطرف سازند.

به امید افغانستان آرام و آباد و شکوهمند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *