افغانستان

اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی در کمتر از یک سال ۳۶۴ پروسه اداری را ساده کرده است

اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی در نشست خبری "امضای توافق‌نامه ساده‌سازی پروسه‌های ادارات دولتی" می‌گوید که در ۱۲ سال از 20 سال دوره جمهوریت، این اداره ۱۷۶ پروسه‌ را ساده‌سازی کرده بود؛ اما‌ در حکومت امارت اسلامی و در کمتر از یک سال این اداره ۳۶۴ پروسه را ساده کرده است.

اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی در نشست خبری “امضای توافق‌نامه ساده‌سازی پروسه‌های ادارات دولتی” می‌گوید که در ۱۲ سال از 20 سال دوره جمهوریت، این اداره ۱۷۶ پروسه‌ را ساده‌سازی کرده بود؛ اما‌ در حکومت امارت اسلامی و در کمتر از یک سال این اداره ۳۶۴ پروسه را ساده کرده است.
برنامه‌ امضای توافقنامه تطبیقی ساده سازی پروسه‌ها بین ادارات اصلاحات اداری و خدمات ملکی، وزارت تحصیلات عالی و اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، با حضورداشت رهبری ادارات متذکره امروز یک‌شنبه، ۲۸ حوت، در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت به امضا رسید.

ندا محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی در این نشست امروز گفت که از ابتدا تلاش آنان، ایجاد روند آسان سازی اداری برای مردم بود و در این راستا تلاش می‌کنند تا بیشتر در پروسه‌ها ساده‌سازی شود.

وی افزود که ریاست‌های این وزارت پروسه‌ ساده‌سازی را در بخش‌های خودشان عملی کنند، تا اینکه مشکلات مردم در وقت اندک حل شود.

ندیم اضافه کرد که طولانی بودن پروسه سبب ایجاد فساد در میان ادارات دولتی می‌شد. اکنون این کار باعث از بین بردن فساد در ادارات شده است و آنان تلاش می‌کنند تا دیگر پروسه‌ها را نیز ساده سازند.

از سوی هم مولوی غلام حیدر شهامت، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی گفت: در ۱۲ سال از 20 سال دوران جمهوریت، اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی در کل ۱۷۶ پروسه‌ها را ساده‌سازی کرده بود، اما‌ در دوره امارت اسلامی ۳۶۴ پروسه در کمتر از یک سال ساده شده است.

وی تصریح کرد که در یک سال اخیر، تنها وزارت تحصیلات عالی ۲۱۴ پروسه و اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی هم ۱۳۹ پروسه را ساده کرده است.

شهامت ساده سازی پروسه‌ها را برای مردم، ادارات دولتی، امارت اسلامی مفید دانسته و آن را سبب پیشرفت سریع کار در اداره می‌داند و می‌افزاید که تلاش می‌کنند که دیگر پروسه‌ها را نیز ساده کنند.

وی افزود: در گذشته فساد مانع کار اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی بوده است، اما با تسلط یافتن امارت اسلامی، همه‌گی مسئولین امارت اسلامی مشتاق به کار اند.

در همین حال مولوی حافظ محمد حسیب، معاون اداری و مالی وزارت تحصیلات عالی گفته است که آنان برای ۱۱ ریاست و دانشگاه، طرح ساده سازی پروسه ساخته اند که در حال عملی شدن است.

وی تصریح کرد که ساده سازی در اسلام یک اصل است و هر اندازه که ساده‌سازی در ادارات دولتی صورت میگیرد در حقیقت نزدیکی به اصول اسلامی‌ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *