افغانستان

هلال احمر افغانی از نهادهای بشردوستانه تقاضای کمک‌های بیشت‌ری کرد

مطیع‌الحق خالص، رئیس عمومی هلال احمر افغانی در دیدار با مسئول پروژه‌های صندوق توسعه قطر در دوحه گفته است که نهادهای بشردوستانه باید در بخش‌های مختلف با هلال احمر افغانی کمک کنند.

مطیع‌الحق خالص، رئیس عمومی هلال احمر افغانی در دیدار با مسئول پروژه‌های صندوق توسعه قطر در دوحه گفته است که نهادهای بشردوستانه باید در بخش‌های مختلف با هلال احمر افغانی کمک کنند.
به گزارش تلویزیون ملی، نشست دوجانبه میان مولوی مطیع‌الحق خالص، رییس عمومی هلال احمر افغانی و سلطان بن احمد العسیری، مسئول پروژه‌های صندوق توسعه قطر در دوحه برگزار شد.
دراین نشست، دوطرف در مورد کمک‌های بشردوستانه، خدمات صحی، کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست و دیگر موضوعات گفت‌وگو کردند.

رییس هلال احمر افغانی در این نشست گفت، مردم افغانستان از اثر جنگ‌های ۴۰ ساله آسیب دیده‌اند، از این‌رو امروز نیاز به همکاری دارد، امید است که نهادهای کمک کننده در کنار مردم افغانستان بمانند و به وضعیت مردم رسیدگی کنند.

آقای خالص افزود: آمار کودکان مبتلا به بیماری سوراخ قلب در افغانستان در حال افزایش است؛ اما هلال احمر افغانی به تنهایی قادر به تداوی آنان نیست، انتظار داریم که نهادهای بشردوستانه، هلال احمر افغانی را در این راستا یاری کنند تا زمینه تداوی آنان نیز فراهم شود.

آقای خالص ابراز امیدواری کرد که صندوق توسعه قطر در کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست و تداوی و حمایت از بیماران روانی با هلال احمر افغانی همکاری کرده و از طریق هلال احمر افغانی پروژه کمک آرد را در افغانستان نیز آغاز کند.

آقای سلطان بن احمد العسیری مسئول پروژه‌های توسعه صندوق قطر ضمن قدردانی از فعالیت‌های هلال احمر افغانی از کمک به این نهاد در موارد یاد شده ابراز اطمینان کرد و افزود که امیدواریم بتوانیم به افغان‌ها کمک کنیم، ما تلاش می‌کنیم تا از طریق هلال احمر افغانی با افغان‌ها ارتباط برقرار کنیم و پروژه کمک هزاران تُن آرد را از طریق آن سازماندهی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *