سیاسی

حقوق بشر امریکایی!

مولوی محمدرحیم

امریکا از یک طرف، سنگ دفاع از حقوق بشر را به سینه می‌کوبد و از طرف دیگر همه‌روزه در جهان، آتش جنگ می‌افروزد و جنایات می‌آفریند.

 اشغال و تباهی‌های دیروز افغانستان و عراق و جنگ‌های خونین سوریه و جنگ‌های سوزنده و ویرانگر امروز اوکراین و قتل‌عام‌های غزه، خود گواهی می‌دهند که دل امریکا به بشر و انسان نمی‌سوزد و در دنیا هرچه‌ که از دستش بیاید انجام می‌دهد.

مولوی ذبیح الله مجاهد که چندی قبل از طرف امارت اسلامی و به نمایندگی از ملت بزرگ افغانستان در نشست سوم دوحه اشتراک کرده بود، اشاره به امریکا گفته بود: کسانی می‌گویند که؛ در افغانستان، نقض حقوق بشر صورت گرفته و زنان به حقوق خود نرسیده اند، باید از روزگاری که در غزه می‌گذرد بشرمند و جنایات، قتل عام و کودک‌کشی‌هایی که درآنجا صورت می‌گیرد را حمایت نکنند و متوقف بسازند.

امروز الحمدلله در افغانستان، امنیت و آرامش کامل برقرار است و هیچ‌شهروندی بدون ارتکاب جرم و جنایت، بازداشت و مجازات نمی‌شود و زنان کشور نیز از حقوقی که رب العزت، اسلام و شریعت برای شان تعیین کرده است، کاملاً برخوردار استند.

تنها برخی از عناصری در امریکا و غرب که در زیر سایه‌ی استخبارات بیگانه زندگی می‌کنند، تبلیغات دروغین و بی‌اساسی را در مطبوعات و رسانه‌های مغرض زمزمه می‌کنند و در بدل آن از طرف دشمنان افغانستان، پول به دست می‌آورند و ازاین طریق می‌خواهند که؛ وضعیت افغانستان را دگرگون جلوه بدهند.

این‌ مردم، در دوره‌‌ی اشغال و تجاوز نیز در افغانستان برای ترویج فرهنگ بیگانه وظیفه داشتند تا زنان و دختران عفیفه‌ی کشور را اغوا کنند و به بیراهه بکشانند.

اما این برنامه‌های مبتذل و مزخرف، توسط جهاد برحق مجاهدین امارت اسلامی و تبلیغ و توصیه‌های مفید و ارزشمند علمای کرام، نقش برآب شد و امریکا و کسانی که شیوه‌ی زندگی امریکایی و غربی را اختیار کرده بودند، به شکست فاحشی مواجه شدند و زهر زوال را چشیدند.

ولی، متاسفانه این گروهک‌ها هنوز در خارج، توسط سازمان‌های جاسوسی بیگانه، تربیت می‌شوند و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی بر ضد اسلام، شریعت و نظام اسلامی، تبلیغات می‌کنند و ازاین طریق ذهنیت‌ها را تخریب می‌نمایند و آب را در آسیاب دشمنان افغانستان، می‌ریزند.

ملت افغانستان مطمین استند که تبلیغات دشمن، دیگر اثرگذار نیست و افغانستان بعد از سال‌ها جنگ، تباهی، بربادی و اشغال، به نعمت آزادی و آرامی رسیده است و با گذشت هر روز نعمت آبادی و شکوفایی را نیز تجربه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *