گزارش

تیم رُباتیک افغانستان در رقابت‌های بین‌المللی کشور چین مقام چهارم را کسب کرد

انیس: تیم رُباتیک اداره تعلیمات و تخنیکی افغانستان در دومین رقابت‌های بین‌المللی«‌‌کمربند راه چین» که به میزبانی کشور چین برگزار گردیده بود مقام چهارم را از آن خود نمود.‌ در این رقابت‌ها که ۶۰ کشور از سراسر دنیا در ۱۸ مهارت و ۳۰۰ اشتراک کننده برگزار شده بود، افغانستان توانست با سه نماینده مقام چهارم را در سه بخش رُباتیک، انستالیشن و زرگری بدست بیاورد.

استاد فریدون بختیاری که در این رقابت‌ها اشتراک کرده بود می‌گوید:«‌‌ما در اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی استعدادهای زیادی داریم که اگر امکانات در اختیار ما قرار بگیرد ما می‌توانیم که در رقابت‌های بعدی مقام بهتر را کسب نماییم»

بختیاری می‌گوید که تیم سه نفری ما توانست در سه بخش جداگانه مقام‌های مختلف را ازآن خود نمایند. وی می‌گوید در بخش رُباتیک مقام چهارم در زر‌گری مقام پنجم و در بخش انستالیشن مقام پانزدهم را از آن خود نمودیم.

وی می‌گوید جوانان با استعداد ما می‌توانند با به نمایش‌ گذاشتنِ خلاقیت‌های شان تصویر بهتر از امارت اسلامی افغانستان به جهان به نمایش بگذارند.

غلام حیدر شهامت رییس اداره تعلیمات تخنیکی ومسلکی در برنامه‌ای که مناسبت تقدیر از تیم رُباتیک برگزار شده بود گفت که کار کردن ریشه در عشق دارد و هرگاه کار به اساس عشق و علاقه انجام داده شود نتیجه‌ی آن افتخار و کسب مقام است.

وی‌ می‌گوید تیم رُباتیک ما به اساس همان عشق و علاقه‌ی شان توانستند که با وجود نبود امکانات و امتیاز با کشور‌ های بزرگ دنیا رقابت نمایند و مقام چهارم را به افغانستان کسب نمایند که کارِ درخور ستایش و افتخار به تمام مردم افغانستان است.

ببرک قیومی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *