اجتماعی

بهبود امنیت رویایی که تحقق یافته است!

نویسنده: یوسف سعیدی

اگر نگاه منصفانه به سه سال حکومت داری امارت اسلامی داشته باشیم؛ در ابعاد امنیتی، اقتصادی، سیاسی و نظامی نه تنها حکومت‌داری موفق و قابل تحسین را رقم زده است که حتی میتوان از آن به عنوان حکومت‌داری قُدوه و نمونه یاد کرد. این قابل پذیرش است که فرا راه امارت اسلامی مشکلات متنوع وجود دارد و این یک امر عادی و‌ معمول است، زیرا ناهنجار‌‌ی‌ها و مشکلات در هر کشور و حکومت‌داری وجود می‌داشته باشد؛ اما بهترین حکومت آن است که تلاش و تکاپو برای واکاوی و زدودن آن ناهنجار‌‌ی‌ها از حکومت‌داری‌شان داشته باشند که این صفت پسندیده به وضوح در حکومت‌ امارت اسلامی قابل مشاهده است.

درخشندگی و بالندگی امارت اسلامی در عرصه‌های مختلف سبب شده است‌، که از جنگ‌های خانمان‌سوز چهل‌ساله و تباهی ها عبور و امروز شاهد به وجود آمدن امنیت و آرامش سرتاسری و بهبود اقتصادی در کشور باشیم.

به اَرمغان آوردن امنیت و آرامش در کشوری که با جنگ‌های مدیدی دست‌وپنجه نرم ‌کرده است پیشانی مسئولین امنیتی آن، قابل بوسیدن را دارد بالأخص امنیت و آرامشی که به سبب تلاش و مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر مسئولین امنیتی امارت اسلامی در روز‌های مراسم بزرگ مذهبی به ارمغان آورده می‌شود که شاهد هیچ نوع روی‌داد ضد‌امنیتی و تخریبی نمی‌باشیم، مراسم عبادی و خوشی در تمام نقاط و کنف‌وکنار افغانستان با سکون و آرامش کامل سپری می‌شود، با آنکه دشمنان این سرزمین آنچه در اَنبان دارد برای اجراء نمودن اعمال اخلالگرانه‌ی خود به کار می‌گیرند تا از مراسم‌ جمعی با به اجراء درآوردن کوچکترین رویداد ضد امنیتی استفاده‌ی اعظم تبلیغاتی را ببرند؛ اما مسئولین بیدار و آگاه امنیتی امارت اسلامی دست بدخواهان این ملت را از اعمال بدشگون‌ و منحوس‌شان کوتاه نموده است و نمی‌‌گذارند که به کوچکترین آرمان‌ نافرجام‌شان دست یابند.

بهبود اوضاع امنیتی در افغانستان به تمام جهان می‌رساند که ملت باهم برادر افغان با تمام توان و تلاش در تمام ابعاد (امنیتی، اقتصادی و سیاسی) با امارت اسلامی همکار و هماهنگ استند و بیشتر از این به هیچ فرد و جهتی اجازه نمی‌دهند تا تجارت‌های سیاسی و نظامی‌شان در این کشور در جریان باشد و امنیت در این سرزمین آخرین میخی هست به تابوت جنگ‌افروزان، که هنوز متزلزل ساختن امنیت افغانستان در افکار‌شان گردش و سیر دارند.

تلاش‌های امارت اسلامی در راستای بهبود امنیتی و رشد اقتصادی در افغانستان، به کشور‌های منطقه و جهان گوشزدی است که تنها حکومت مقتدر و دارای توانایی بازدارندگی اعمال تخریبی در افغانستان و مورال باز‌سازی و پیشرفت اقتصادی این کشور‌ را دارد، امارت اسلامی است و بس!

پس بیشتر از این نباید جهان و منطقه در پی کاوش و جستجوی آدرس‌های اشتباه باشند؛ زیرا کلید رهیافت و گشایش مشکلات افغانستان در دستان پرفتوح امارت اسلامی افغانستان می‌باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *