سخن انیس

غزه و چشم‌پوشی جهان

۹ ماه می‌شود که غزه در میان آتش جنگ می‌سوزد، در بین امواج خون می‌لولد و مردم شرافتمند آن دیار روزهای دشوار و روزگار تلخ و طاقت‌فرسایی را سپری‌ می‌کنند.

اما جهان و کشورها در قبال این امر سخت بی‌تفاوت استند و متٲسفانه روزانه مظلومیت و شهادت اطفال، زنان و مردان غزه را تماشا می‌کنند.

 امریکا که امروز لاف از ابرقدرت بودن و حقوق بشر می‌زند، ازاین جنایت بزرگ نه تنها که چشم‌پوشی می‌کند، بل‌که از اسرائیل و جنگ و جنایات آن علناً حمایت می‌نماید.

استمرار چنین اقدام ضد انسانی و ضد بشری تاکنون منجر به شهادت تعداد زیادی ازکودکان  فلسطینی در اثر گرسنگی گردیده است. همچنین بیش از ۱۰ هزار مریضان سرطانی در آستانه مرگ قرار گرفته‌اند، صدها هزار نفر به مریضی‌های عفونی مبتلا و بیش از ۶۰ هزار زن باردار در معرض خطر از دست دادن جان خود و فرزندان خود قرار گرفته‌اند.

۹ ماه می‌شود که در غزه، دریای خون جریان دارد؛ اما گوش‌های جهانیان کر شده است که هیچ فریاد، شیون و ناله‌های مردم مظلوم غزه را نمی‌شنوند.

اسرائیل جنایت‌کار با نادیده گرفتن تمامی قوانین و مقررات بین‌المللی و با هدف ممانعت از انتشار اخبار مربوط   به عمق جنایت‌های صورت گرفته در باریکه غزه، خبرنگاران را به عنوان هدف نظامی خود تعریف نموده و تاکنون بیش از یکصد و پنجاه تن از آنان در اثر حملات مستقیم و هدف‌مند نیروهای اسرائیلی به شهادت رسیده‌اند. بر رغم همه‌ی این جنایت‌های غیرقابل توصیف و بی‌شمار، اما جنگ نابرابر و خونین غزه روی دیگری نیز دارد که در عمل بر عمق زبونی و فلاکت ارتش اسرائیل افزوده و پالیسی پوشالی آن را بیش از پیش عیان و برملا ساخته است.

ارتش متجاوز اسرائیل که در توهم پیروزی همه میدان‌ها به سر می‌برد، نتوانست پس از ۹ ماه بمباران، ارتکاب انواع جنایات جنگی و تخریب بی‌سابقه زیرساخت‌ها و بنیادهای شهر غزه، در مقابل نیروهای حماس و دیگر مجاهدین آن سرزمین که به شدت تحت محاصره و تحریم هستند، به برتری دست یابد و اهداف نظامی و سیاسی خود را محقق نماید.

ما دیدیم که در قلب کشور بزرگترین حامی و شریک همیشگی جنایات اسراییل یعنی ایالات متحده امریکا مردم فریاد اعتراض علیه جنایت‌های اسراییل و دولت‌مردان امریکایی سر دادند و می‌دهند.

محصلین پوهنتون‌های مختلف در بسیاری از ایالت‌های امریکا، ندای حمایت از مردم غزه را، سر دادند و از حمایت و پشتیبانی امریکا از اسراییل، به‌شدت انتقاد کردند.

بی‌گمان پایان این دوران سیاه و تاریکِ مملو از جنایت، نابودی و فروپاشی کامل این رژیم جنایت‌پیشه‌ خواهد بود که از ابتدای شکل‌گیری تاکنون، هویت جعلی و نامشروع خود را بر بنیاد تجاوز، ترور، وحشت، نسل‌کشی، توسل به انواع خشونت و تلاش برای نابودی مردم بی‌دفاع و بی‌گناه و صاحبان حقیقی سرزمین فلسطین، نهاده است.

این روزهای تاریک می‌گذرد؛ اما شماری از کشورهای اسلامی که فقط نظاره‌گر جنایت‌های اسراییل بودند و هیچ کاری نکردند، در نزد مسلمانان و مردم دنیا، حیثیت، وقار و حمایت خود را از دست خواهند داد و در پیش‌گاه عدالت الهی سخت محاکمه خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *