افغانستانورزش

فتح بلندترین قله کوه بابا توسط کوهنوردانی از غور و بامیان

کوهنوردان ولایات غور و بامیان در برنامه مشترک کوهنوردی، قله‌ی شاه فولادی بلندترین نقطه کوه بابا که یکی از مشهورترین قله‌های افغانستان می‌باشد را فتح نمودند.

به نقل ازرسانه ها: کوهنوردان ولایات غور و بامیان در یک کوهنوردی مشترک روز (دوشنبه ۴ سرطان) طی یک سفر    ورزشی، قله‌ی شاه فولادی بلندترین قله‌ی کوه بابا که یکی از مشهورترین قله‌های کشور می‌باشد را فتح نمودند.

به نقل ازآژانس باختر، رجب علی فطرت مدیر عمومی فنی و مسلکی آمریت تربیت بدنی و ورزش بامیان گفته است که ورزش‌کارانِ به نام‌های جان محمد حیدری مشهور به مرد برفی افغانستان، محمد نسیم خرمی نماینده فدراسیون کوهنوردی غور و عبدالرحمن محمودی کوهنوردان ولایت غور و علی یاور یارا از ولایت بامیان اولین صعود کنندگان قله‌ی شاه فولادی در سال روان می‌باشند.

فطرت افزوده: اداره تربیت بدنی و ورزش ولایت بامیان از این اقدام ورزشی مشترک که باعث همدلی و صمیمیت بیشتر میان ورزش‌کاران می‌شود استقبال نموده و کوهنوردان یاد شده را با اهدای لوح تقدیر ستایش و قدردانی نمودند.

گفتنی است که قله‌ی شاه فولادی بامیان با (۵۱۴۰) متر ارتفاع و داشتن راه‌های صعب العبور یکی از بلندترین و دشوارگذرترین قله‌ها در سطح کشور بوده و تا حال کوهنوردان محدودی به این قله صعود نموده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *