سخن انیس

عید قربان؛ روز مسرت محبت، گذشت و فداکاری

عید روزی است که تمام امت اسلامی آن را با کمال مسرت و شادمانی جشن می‌گیرند و در این روز تمام کینه و کدورت را از دل‌ها پاک می‌کنند و همدیگر را با کمال مهر و محبت و گذشت در آغوش می‌کشند.

همچنان این روز، روزی است که حضرت ابراهیم خلیل الله، فرزند عزیز خود، حضرت اسماعیل ذبیح الله را به پیشگاه حضرت حق، قربانی کرد و اوج بندگی و محبت با خدای واحد و لاشریک را به نمایش گذاشت و رسم رنگین ایثار و فداکاری را به جهان ماندگار ساخت.

قسمی‌که حضرت ابراهیم علیه السلام آماده شد که؛ فرزند دل‌بند خود را قربانی کند و حضرت اسماعیل علیه السلام نیز آماده شد که چاقو برای ذبح در گلویش نهاده شود و قربانی گردد، بر ملت ابراهیم(ع) هم لازم است که از هیچ‌گونه فداکاری و قربانی در راه دین مقدس اسلام دریغ نورزند و آنچه‌که شایان درگاه حق باشد باید آن را پیشکش کرد و با کمال خرسندی، قربان نمود.

قربانی، یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌ای است، تا بندگان حق، خود را آماده‌ی جهاد و فداکاری کنند و از خود کارنامه‌های رنگین و ایثارگری‌های عظیمی را در جهان به یادگار بگذارند.

ملت مجاهد و قهرمان افغانستان، از ملت‌هایی است که همواره بزرگ‌ترین ایثار و فداکاری را در راه حق انجام داده اند که شکست

دادنِ چندین تجاوز و اشغال و تقدیم‌نمودن میلیون‌ها فرزند این سرزمین به رسم شهادت، نمونه‌های بارزی از ایثار وفداکاری این ملت حق‌پرست و باشهامت به حساب می‌آیند.

ملت بزرگ افغانستان، در مجاهدت، ایثار و فداکاری شهره‌ی آفاق اند و در عرصه‌ی محبت، سخاوت و جوان‌مردی نیز از شهرت بسزایی در جهان برخوردار می‌باشند.

این ملت شریف در روزهای پربرکت عید، فقرا و مساکین را نیز فراموش نخواهند کرد و هریکی، برای نیازمندان کشور کمک‌های چشمگیر و همکاری‌های ملموسی خواهند نمود.

همچنان امیدواریم که نظام اسلامی مان نیز در این مورد توجه جدی نموده، ملت فقیر و نیازمند را دراین روزهای مبارک، بیشتر زیر پوشش کمک و همکاری قرار داده، به روزگار اسفبار نیازمندان توجه و رسیدگی نماید.

در آخر یک‌بار دیگر فرارسیدن عید سعید اضحی را به تمام ملت مجاهد و فداکار افغانستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم و امیدواریم که رب‌العالمین به برکت این ایام مبارک و قربانی و فداکاری ملت ما و امت اسلامی، افغانستان عزیز را بیشتر آرامی و آبادی نصیب کند و ملت رنج‌دیده‌ی ما را در آغوش لطف و رحمت بیکران خویش قرار بدهد.

آمین، یارب‌العالمین!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *