اجتماعی

عید، فرصتی برای اتحاد مسلمین

حامد تاتار

مسلمانان، امروز متٲسفانه از اثر سعی و تلاش مغرضانه و خصمانه‌ی دشمنان و به ویژه ابرقدرت‌ها و مستکبران جهانی، تن به نفاق و بی‌برنامه‌گی داده اند و غالباً کشورهای اسلامی آنچه را که جهان استعمار دستور می‌دهد، مجبور اند که در منصه‌ی اجرا بگذارند.

مسلّماً اگر مسلمانان و جوامع اسلامی باهم متحد و هماهنگ باشند، به زودترین فرصت، به یک قدرت جهانی مبدل می‌شوند و آبرو و حیثیت مسلمانانِ گذشته‌ را به‌جا می‌آورند و مجد و بزرگی تمدن‌های اسلامی را بر می‌گردانند.

مسلمانان اگر در پرتو ایمان و عقیده‌ی پاک حرکت کنند و دست به اقدامات تازه بزنند، بدون شک، دستاوردهای بزرگی خواهند داشت و دیگر هیچ‌کافر و مستکبری نمی‌تواند بالای شان حکم براند و در جغرافیای خاک و خطه و بر ذهن و ضمیر شان فرمان‌روایی نماید.

زمانی که در عربستان؛ آفتاب اسلام عزیز طلوع کرد و ابرمردان پاک‌طینت و آهنینی روی صحنه آمدند، تغییرات کاملاً مثبت و بی‌پیشینه‌یی در آن سرزمین رونما گردید و فضای روشنی آن دیار نور و نجابت را فرا گرفت و مردم از تاریکی کفر و جهل، نجات یافتند، به سوی روشنی اسلام و ایمان شتافتند و در آغوش اسلام عزیز به مقام رفیع و جایگاه ویژه‌ای قرار گرفتند.

کسانی‌که در آغوش اسلام عزیز  قرار گرفتند، عزت و عظمت یافتند و تمام چرک و جراثیمی که در وجود شان بود را، بیرون کشیده شد و به آنان طینت پاک و گوهر ارزشمندی اهدا و ارزانی گردید.

حالا هم اگر مسلمانان، به اخوت و همدلی ارزش بدهند و در راه پرسعادت اسلام عزیز ثابت قدم باشند و در فکر احیای اقتدار و تمدن اسلامی باشند، بدون شک تغییرات مثبت و فتح و گشایش عظیمی نصیب شان می‌گردد، به مقام و جایگاه بلندی قرار می‌گیرند و جهان کفر بار دیگر در پاهای شان می‌افتند و بار دیگر در جهان، صاحبِ اقتدار و شکوهمندی خواهند شد.

واضح است؛ اگر به اتحاد و برنامه‌های سازنده توجه صورت نگیرد، مسلمانان؛ روزگار تلخ‌تر از امروز را تجربه خواهند کرد و ما بیشتر از امروز زیر آوار جان خواهیم داد و با بمب آتشین امریکا، اسرائیل، روس و دیگر مستکبران جهانی خردوخمیر و نابود خواهیم شد و حتی جغرافیای زیست و زندگی ما ن را هم در جهان از دست خواهیم داد.

امروز ما باید در محور قرآن کریم و شرع شریف محمدی جمع شویم و با استفاده از دساتیر الهی و شریعت ناب محمدی و تجاربی که از گردش روزگار حاصل کرده ایم، حرکت کنیم و افکار و اعمال خود را با آن موافق سازیم و برنامه‌های پاک و سازنده‌ی خود را در جهان عملی نماییم.

مسلمانان باید بی‌برنامه نباشند و هر مسلمان مسئولیت دارد تا با پیروی از نقشه‌های قرآنی، کار و تلاش کند و جهان را از آلودگی کفر، فساد، لاابالی‌گری‌ها و ناهنجاری‌ها، نجات ببخشد.

وقتی‌که شیرازه‌ی اخوت، وحدت و همدلی ما مسلمانان از هم پاشیده باشد،، بدون تردید نه تنها که پیشرفتی نصیب ما نمی گردد، بل‌که عقب‌ماندگی، ذلت و اسارت بیشتر دامنگیر ما می‌شوند و گل رنگین حیثیت و وقار ما، با گذشت هر روز پامال کفر، استکبار و استعمار خواهد شد.

مسلمانان عزیز!

ما باید طرح و برنامه‌ای برای اتحاد، انکشاف و پیشرفت خود داشته باشیم و در پرتو آن، به کار و عمل کمر همت ببندیم و تدابیر و اقدامات مثبت و ثمربخشی را روی دست بگیریم.

حقّا! این برنامه‌ها زمانی به کرسی تحقق تکیه میزنند که نیت پاک، دست ما را گرفته به سفره‌ی همدلی و اتحاد بنشاند و طبق نقشه‌ی قرآن و شریعت و تجارب سازنده، کار خود را آغاز نماییم.

در آخر باید گفت: جهان اسلام با استفاده از ایام مبارک عید و روزهای خوشی و شادمانی، متحد شوند و برای نجات مسلمانان از چنگ استکبار و استعمار تلاش مثمر، نفس‌گیر و همه‌جانبه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *