جهان

کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل: اسرائیل مرتکب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت شده است

کمیته حقیقت یاب سازمان ملل اعلام کرد: اسرائیل در مرحله اولیه جنگ علیه غزه مرتکب جنایت جنگی شد و تلفات بالای غیرنظامیان به معنای آن است که (این رژیم) مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.

به گزارش رسانه ها به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیته حقیقت یاب سازمان ملل تاکید کرد: اسرائیل از گرسنگی به عنوان یک ابزار جنگی علیه مردم غزه استفاده کرده و نه تنها دسترسی مردم این منطقه به نیازهای اساسی؛ مثل: غذا، آب، سرپناه و دارو را فراهم نکرده بلکه مانع از فراهم شدن این نیازها توسط دیگر کشورها شده است.

براساس این گزارش، تلفات بالای غیرنظامیان و از بین رفتن گسترده زیرساخت های غزه حاکی از آن است که راهبرد رژیم اسرائیل، ایجاد بالاترین حد از تخریب، بدون در نظر گرفتن اصول تناسب، تمایز و احتیاط کافی بوده است.

گزارش کمیته حقیقت یاب سازمان ملل همچنین اعلام کرد که به صورت مستقل، نمی تواند گزارش های ادعایی درباره انجام تجاوز جنسی علیه زنان اسرائیلی توسط فلسطینی ها را تایید کند.

براساس این گزارش، استفاده رژیم صهیونیستی از بمب های هدایت شونده «ام‌کی۸۴» که ناحیه وسیعی از محل اصابت را تخریب می کنند، نقض حقوق بشر دوستانه بین المللی است، زیرا فرقی بین اهداف نظامی و غیرنظامی قائل نمی شوند.

کمیته حقیقت یاب سازمان ملل با اشاره به نیمه برهنه کردن مردان و پسران غزه در ملاعام توسط نظامیان اشغالگر، هدف این اقدام را تحقیر فلسطینی ها و آزار بر اساس جنسیت و جنایت علیه بشریت ارزیابی کرد.

این کمیته همچنین اعلام کرد که رژیم اشغالگر در طول جنگ علیه نوار غزه، مرتکب جنایت «نابودسازی» فلسطینیان شده است.

قتل فلسطینیان، تعقیب و اذیت بر مبنای جنسیت علیه مردان و پسران فلسطینی، کوچ اجباری، شکنجه و رفتارهای خشونت آمیز غیرانسانی با فلسطینیان از جمله دیگر جنایات ذکر شده در گزارش کمیته حقیقت یاب سازمان ملل است که رژیم صهیونیستی در جنگ علیه نوار غزه مرتکب شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *