سیاسیمقالات

اسرائیل در جال جنگ و امواج خون

حامد تاتار

اسرائیل بعد از نبرد توفان الاقصی، هشت ماه می‌شود که یک ملت مظلوم را زیر آتش گرفته و بیش از هفتادهزار تُن بمب و باروت، در طول این جنگ، بالای ملت مظلوم غزه ریخته  است.

غزه به شهر توفان‌برده تبدیل شده و هزاران کودک و زن و مرد توسط حملات بی‌رحمانه‌ی اسرائیل به شهادت رسیده اند.

شهر و دیار غزه لبریز از اجساد شهیدشدگان است و به جز از آتش، دود، تباهی و ویرانی، چیز دیگری به مشاهده نمی‌رسد.

اما با این همه حملات وحشیانه و نفس‌گیر، اسرائیل در جال جنگ گیرافتاده و با گذشت هر روز درگیر جنگ‌های تازه و طاقت‌فرسای دیگری می‌گردد.

حملات حزب الله لبنان در شمال اسرائیل که تازه صورت گرفته است، کاملاً بی‌پیشینه بوده و ضربه محکمی را بر ستون فقرات اسرائیل وارد کرده است.

جهاد و مقاومت بی‌نظیر حماس و حملات خطرناک حزب الله این مطلب را می‌رساند که جنگ در شرق میانه و خصوصاً در محور اسرائیل گسترش پیدا می‌کند و این جنگ‌ها آخرالامر ریشه‌ی اسرائیل را از بنیاد بر می‌اندازد و باعث زوال و سرنگونی اسرائیل می‌گردد.

حزب الله در حملات تازه‌ی خود، از جنگ‌افزارهای مهم و خطرناکی کار گرفته است و با گذشت هر روز به حملات خود که مجهز با اسلحه‌ی مدرن و پهپادهای عصری است، شدت می‌بخشد.

گزارش‌های تازه می‌رسانند که اسرائیل جنگ و حملاتی را علیه حزب الله لبنان تدارک دیده است و به زودی این جنگ را آغاز می‌نماید.

اما در مقابل، حزب الله از پسینه‌ی تلخ و ناگوار این جنگ به اسرائیل هشدار می‌دهد و می‌گوید که؛ حزب الله نه‌تنها از حریم خود دفاع می‌کند، بل‌که اسرائیل را در این جنگ، بیشتر زمین‌گیر می‌سازد و طعم تلخ شکست و مرگ را بر اسرائیل می‌چشاند.

از سوی دیگر اگرچه اسرائیل، سطح غزه را به زمین سوخته و جهنم مبدل کرده است، اما در نفس‌الامر اسرائیل در جال جنگ و نبرد خونین گیر افتاده که محال است، خود را ازاین جال جنگ و ورطه‌ی خون بیرون کند.

حملات حزب الله لبنان بعد از کشته شدن رئیس جمهور ایران و همراهانش، اولین حمله‌ای است که با پیشرفته‌ترین وسایل تهاجمی صورت گرفته و تخریبات و آتش‌سوزی‌های گسترده‌ ای ناشی ازاین حمله، خواب را از چشم اسرائیل و حامیانش ربوده است.

جنگ در اسرائیل حتی با حکومتی به نام فلسطین که تمام جهان آن را به رسمیت بشناسند هم پایان‌پذیر نیست و مجاهدین حماس و دیگر ملت‌های مسلمان اصلاً نمی‌گذارند که سرطانی به نام اسرائیل در بدنه‌ی شرق‌میانه به حمایت امریکا و غرب، وجود داشته باشد.

چون؛ جنایت اسرائیل در غزه، مانند جنایت امریکا و اشغالگران در افغانستان، زخم‌های عمیق و عقده‌های بزرگی را به بار آورده که هر یک به بمب اتم تبدیل شده است و هرگاه که بکفد، اسرائیل را سیل خون می‌برد و رژیم صهیونیست نمی‌تواند در این زندان، برای همیشه زندگی نماید.

پس در آینده‌ها، ما شاهد روزگار تلخ و تاریک اسرائیل، و گواه پیروزی مجاهدینی خواهیم بود که در مقابل این غول‌های جنگاور برای دفاع از اسلام و سرزمین خود می‌رزمند و برای امت اسلامی تاریخ می‌سازند و حماسه می‌آفرینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *