سیاسیمقالات

امریکا و اسرائیل، هیولاهای خونریز تاریخ

مولوی ضیاءالرحمن مدنی

اگرچه دنیا همواره جنایتکارانی را در آغوش خود داشته است و همیشه آنان برای ظلم، قتل و کشتار بشر کمر بسته اند و جنایات عجیب و غریبی را مرتکب شده اند.

اما در عصر حاضر، امریکا و اسرائیل از درشت‌ترین و خونریزترین جنایتکاران تاریخ به شمار می‌روند و یک ملت مظلوم را سالیان سال است که می‌کشند و به رگبار مسلسل می‌بندند و با بم‌های چندتُنی خردوخمیر می‌کنند.

اسرائیل به حمایت مستقیم امریکا پیوسته به جنایات دست می‌یازد و مردم مظلوم فلسطین و غزه را درآتش می‌کشد و نابود می‌سازد.

هشت ماه می‌شود که اسرائیل حملات گسترده و تمام‌عیاری را در غزه به راه انداخته است و یک ملت مظلوم را با بم‌های سنگین و آتش‌زا، اسلحه‌ی کشتارجمعی و سلاح‌های هستوی که غالباً ساخت امریکاست، نابود می‌کند.

مردم غزه، شماری به سوی حق شتافتند و مظلومانه به شهادت رسیدند و شماری دیگری که زنده مانده اند، در هیچ‌جای غزه مصئونیت ندارند و در هر گوشه، مورد آماج بم‌های اسرائیلی قرار می‌گیرند و با گذشت هر روز آنان نیز جان میدهند و جام شهادت می‌نوشند.

حملاتی که در این روزها بر خیمه‌های آوارگان غزه، در رفح صورت می‌گیرد، ذهن‌وضمیر انسان را سخت آسیب می‌رساند، قلب‌ها را جریحه‌دار می‌سازد و چشم‌ها هم طاقت دیدن این صحنه‌های دلخراش را ندارند.

از خیمه‌های مهاجران غزه، آتش‌فشان ساخته شده و دود و خاکستر آن، تا کهکشان‌ها قامت کشیده و فریاد آن مظلومان تاریخ، تا ثریا طنین‌انداز گردیده است.

اما دردا و دریغا که فریاد این مظلومان تاریخ را کسی نمی‌شنود و زخم‌های عمیق و خونبار آنان را کسی نمی‌بیند.

در دنیا هرچه که هستند و به نام‌های حقوق بشر، شورای امنیت و ملل متحد، همه ساخته‌وپرداخته‌ی امریکا و غرب و مستکبران جهانی استند.

آنان صدای مظلومان را نمی‌شوند و خصوصاً با مسلمانان برخورد غیر منصفانه و خصمانه دارند و مدافعان اسلام و پاسداران مسلمان را تروریست و دهشت‌افگن می‌خوانند.

این امر در افغانستان برای ۲۰سال ادامه داشت و مجاهدینی که از اسلام، نوامیس ملی، تمامیت ارضی و ارزش‌های اسلامی دفاع می‌کردند را تروریست خواندند و زیر این نام، هزاران فرزند برومند این کشور را به شهادت رساندند وهزاران تن دیگر را زخمی، معلول، مهاجر و آواره نمودند.

متجاوزان خون‌آشام، افغانستان را برای بیست سال با بم‌های سنگین و مخرّب پاره پاره کردند و مردم فقیر ما را به خاک‌وخون کشاندند و تباهی، بدبختی و جنگ‌های خونین و طاقت‌فرسایی را بالای شان تحمیل نمودند.

اما در این بیست سال، نه‌تنها که از سازمان حقوق بشر و دیگر سازمان‌ها و نهادها صدایی برنخاست، بلکه بیشتر مجاهدین را متهم به نقض حقوق بشر کردند و بزرگان مجاهدین را محکوم به تحریم و مجازات نمودند.

تنها در این میان، لطف حضرت رب‌العالمین و ایمان قوی و اراده‌ی آهنین مجاهدین بود که همه را حیرت‌زده ساخت و تمام بن‌بست‌ها را به شکست مواجه کرد.

ابرقدرت جهانی با تمام قدرت‌های هم پیمان خود و  همدستان داخلی شان، در مقابل ضربات کوبنده‌ی مجاهدین چنان شکست خوردند که ان‌شاءالله العظیم برای ابد، دیگر در افغانستان پا نخواهند گذاشت و حتی فکر اشغال و تجاوز را نخواهند کرد.

ان‌شاءالله قلدران زورگو در فلسطین و غزه نیز بزودی‌ها، طعم تلخ شکست را خواهند چشید و با کمر شکسته، دماغ خون آلود و پیکر پاره پاره مجبور به فرار خواهند شد.

چون؛ جهاد پاک و مقاومت بی‌نظیر امارت اسلامی افغانستان در مقابل ابرقدرت‌ها نشان داد که لشکر ایمان محکوم به شکست‌ نیست و به زدودترین فرصت، ستاره بخت اسرائیل و امریکا افول خواهد کرد و تخت استبدادی شان سرنگون خواهد شد.

ان شاءالله تعالی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *