اخبارجهان

شکار پنجمین پهپاد آمریکایی MQ-۹ توسط نیروهای مسلح یمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که پنجمین پهپاد پیشرفته آمریکایی از نوع MQ-۹ توسط پدافند نیروهای مسلح این کشور سرنگون شد.

به گزارش رسانه ها، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز در بیانیه ای گفت:‌ در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و در پاسخ به تجاوزات آمریکا و انگلیس به یمن، پدافند هوایی نیروهای مسلح این کشور موفق شد یک فروند پهپاد MQ-۹ آمریکایی را که در حال انجام ماموریت های تجاوزکارانه در حریم هوایی استان البیضاء بود، سرنگون کند.

وی افزود این پهپاد با موشک زمین به هوا ساخت نیروهای مسلح یمن هدف قرار گرفت و فیلم های سرنگونی آن متعاقبا پخش خواهد شد. سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که عملیات سرنگونی این پهپاد تنها چند روز پس از سرنگونی یک پهپاد دیگر از همین نوع در حریم هوایی استان مأرب انجام شد.  با این عملیات نیروهای مسلح یمن موفق شده اند در جریان نبرد «فتح موعود» و « جهاد مقدس» پنج فروند هواپیما از این نوع را سرنگون کنند. پهپاد MQ-۹ ساخت جنرال اتمیکس است که بالغ بر ۳۲ میلیون دالر قیمت دارد. پیش از این، نیروهای مسلح یمن در ماه نوامبر هم یک پهپاد از همین نوع را شکار کرده بودند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که این نیروها به توسعه توان دفاعی خود برای مقابله با حملات آمریکا و انگلیس به این کشور ادامه می دهند و تا رفع محاصره و توقف تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه به عملیات نظامی خود ادامه خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *