اخبارافغانستان

اداره ملی احصائیه و معلومات: سال‌پار نزدیک به ۱۴۴ هزار تذکره در بغلان توزیع شده‌است

ریاست احصائیه و معلومات بغلان می‌گوید، در سال ۱۴۰۲ برای نزدیک به ۱۴۴ هزار تن تذکره توزیع نموده که شامل ۱۱۱ هزار و ۴۳۳ تذکره‌الکترونیکی و ۳۲ هزار و ۴۷۸ تذکره کاغذی می‌گردد.

مولوی گل‌رحمن رحمانی، رییس احصائیه و معلومات بغلان می‌گوید؛ روزانه حدود ۸۰۰ متقاضی به این ریاست برای دریافت خدمات مربوط به تذکره‌الکترونیکی و کاغذی مراجعه می‌نمایند.

آقای رحمانی می‌افزاید، بدون ولسوالی دندغوری که تازه در تشکیلات اداری این ولایت اضافه شده به‌شمول مرکز در ۱۴ ولسوالی این ولایت دفترهای مربوطه فعال بوده و در سال گذشته از طریق آن توانسته برای بیش‌تر از یک‌هزار تن خدمات اصلاح تذکره کاغذی و برای بیش از ۲۱ هزار تن دیگر خدمات ثبت وقایع حیاتی که شامل (۱۸ هزار و ۵۹۸ کارت تولد، یک‌هزار و ۲۲۸ پارچه فوتی و یک‌هزار و ۳۳۵ ثبت ازدواج) می‌گردد، را ارایه نماید.

بر اساس معلومات ریاست احصائیه و معلومات بغلان، در این ولایت دو مرکز توزیع تذکره‌الکترونیکی فعال بوده و به متقاضیان زن و مرد خدمات ارایه می‌نمایند.

بربنیاد آمار آن ریاست، در مرکز اول توزیع تذکره‌الکترونیکی که در شهر پلُ‌خمری موقعیت داشته، افزون بر توزیع تذکره جدید خدمات پس از توزیع نیز فعال بوده و خدمات ( ثبت تولد و ازدواج، توزیع تذکره مثنی و تجدید عکس) ارایه می‌گردد.

قابل یادآوری‌ست که از ارایه خدمات مربوط به تذکره کاغذی، الکترونیکی و خدمات ثبت وقایع حیاتی در سال گذشته ۴۶ میلیون افغانی عواید به خزانه دولت واریز شده‌است.

اداره ملی احصائیه و معلومات به‌سطح کشور مراکز توزیع تذکره‌الکترونیکی را در نقاط دوردست و ولسوالی‌ها گسترش داده تا باشندگان این مناطق به آسانی بتوانند تذکره‌الکترونیکی خویش را دریافت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *