اخبارجهان

در حمله به سفارت ایران در دمشق، فرمانده ارشد سپاه قدس کشته شد

رسانه‌های ایران و سوریه می‌گویند اسرائیل روز دوشنبه در حمله‌ای هوایی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق پایتخت سوریه چندین تن از جمله یکی از فرماندهان ارشد سپاه قدس ایران را کشته است.

بر اساس گزارش رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران و صداوسیمای ایران، این حمله موشکی ساختمان مجاور سفارت ایران  را که محل اقامت سفیر نیز بوده هدف قرار داده است.

اگرچه رسانه‌های ایران می‌گویند حسن اکبری سفیر ایران و خانواده‌اش در این حمله آسیبی ندیده‌اند، اما دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن دست‌کم هشت تن در این حمله خبر داده است.

همچنین رسانه‌های ایران از کشته شدن محمدرضا زاهدی فرمانده ارشد سپاه قدس و فرمانده پیشین نیروی زمینی سپاه در این حمله خبر دادند.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند این کشور پیش از حمله خود منتظر خروج سرکنسول ایران از ساختمان بوده اما با خروج زاهدی او را هدف قرار داده است.

وزارت دفاع سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد حدود ساعت ۵ عصر، اسرائیل اقدام به یک تجاوز هوایی از سمت جولان اشغالی کرد و ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد.

بر اساس گزارش المیادین، بلافاصله پس از این حمله فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه به همراه استاندار دمشق از ویرانه‌های ساختمان مجاور سفارت ایران بازدید کردند و با سفیر ایران ملاقات داشتند.

شبکه العالم می‌گوید هدف ساختمان کنسولگری و محل اقامت سفیر در منطقه «المزه» در دمشق بوده و ساختمان آن به طور کامل تخریب شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *